Jimmie Johnson

Eylül 2016

Daha fazla içerik için

Jimmie Johnson, 5 yaşında çamurlu yollarda küçük motosikletiyle yarış yapmaya başladı. 2002’de, toplam 6 şampiyonluk elde ettiği NASCAR’ın Sprint Cup Series yarışlarındaydı. (Bu sonuç onu 7’şer şampiyonluk kazanan Richard Petty ve Dale Earnhardt’ın hemen arkasına yerleştiriyordu.) 40 yaşında pistleri terk eden Johnson artık yarı-maraton ve triatlonlarda yarışıyor. HBR: NASCAR’da başarı, sürücü ve araba arasında nasıl paylaşılıyor? Johnson: Yarışlarla ilgili çok fazla bilgisi olmayan insanlar, NASCAR’ın bir takım sporu olduğunu anlamıyorlar. Ben yarışta toplam 4 arabası bulunan Hendrick Motorsports için yarışıyorum. Aslında iyi takımların sahip oldukları donanımlar hep aynıdır. Her sürücüyle yarışılabilir ve her ekip de iyi bir araba üretebilir. İşin sırrı; sürücü, ekip ve ekip lideri (diğer sporlardaki baş antrenöre benziyor) arasındaki kimyada ve işbirliğinde yatıyor. Ben arabanın içinde hissettiğim duyguları ifade ederim ve ekip de bu bilgiyi alır, düzenler ve gerekli değişiklikleri yapar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş