Fiyatlandırmada İyi-Daha İyi-En İyi Yaklaşımı

Eylül 2018

Daha fazla içerik için

Otomobil sigortacılığı sektörü, onlarca yıl tek bir basit varsayım üzerinden çalıştı: Tüketiciler fiyat konusunda son derece hassastır ve çoğu, bulabildiği en ucuz planı satın alır. Fakat 2000’lerin başlarında Allstate, bu varsayımı tekrar gözden geçirmesine neden olan bazı araştırmalar yaptı. Ve anladı ki; fiyatın taşıdığı önem anlaşılmakla beraber, hikâyenin farklı yönleri de var: Sürücülerin birçoğu, kaza durumlarında prim artışlarıyla karşılaşmaktan endişe ediyor. Temiz kayıt sahibi sürücüler ise ödüllendirilmek istiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş