Daha İyi Olan Değil Erken Davranan Ürün Başarılı

Haziran 2014

Daha fazla içerik için

Araştırma: Henrich Greve ve Marc-David Seidel, hangi teknolojilerin kabul gördüğünü, hangilerinin görmediğini belirleyebilmek adına ilk hamle avantajının rolünü incelediler. İki geniş gövdeli uçağın satış geçmişini araştırdılar: McDonnell Douglas DC-10 ve Lockheed L-1011 Tristar. Araştırmacılara göre L-1011’in teknik özelliklerinin üstünlüğüne rağmen DC-10’un ondan bir yıl önce piyasaya sürülmüş olmasının başarısına yadsınamaz bir katkısı oldu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş