Bir Ürünü “En İyi” Göstermenin Tehlikeleri

Ekim 2014

Daha fazla içerik için

Bir şirketin harika bir ürünü var ve doğal olarak tüketicilerin, bu ürünün, satın alabilecekleri en iyi ürün olduğunu düşünmesini istiyor. Bunun için pazarlama ekibi, ürünün özellikleri ve fiyatı bakımından rakiplerinden üstün olduğunu gösteren bir pazarlama kampanyası başlatıyor ve satış patlamasıyla da karşılığını alıyor. Ama başarısının tadını çıkarmaya niyetlenen şirket çok sayıda şikayet ve iade almaya başlıyor. Belli ki stratejileri ters tepti. Peki, ama neden?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş