İnsanlar Kendilerine Yaklaşan Kişi veya Nesnelerden Hoşlanmıyor

Ekim 2014

Daha fazla içerik için

Getty Images

Araştırma: Doktora adayı Yanping Tu ve üç çalışma arkadaşının (University of Chicago’dan Christopher K. Hsee ve University of Wisconsin’dan Zoe Y. Lu ve Bowen Ruan) gerçekleştirdiği sekiz deneyde, insanların kendilerine yaklaşan kişiler, görüntüler ve sesler gibi “uyarıcılardan” hoşlanmadığı bulgusu ortaya çıktı. Bu hoşnutsuzluk, dinleyicilere yaklaşmaktan hoşlanan konuşmacılar ve reklamlarda ürüne zumlayan pazarlamacıların dikkatli olması gerektiğine işaret ediyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş