Bilindik Bir Parazit İnsanları Daha Girişimci Kılıyor Olabilir

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

Madrid IE Business School’dan girişimcilik profesorü Daniel Lerner ve meslektaşları, 74 bin 291 Danimarkalı kadının tıbbi ve profesyonel geçmişini inceledi. Bulgular, vücutlarında Toksoplazma gondii paraziti bulunan kadınların ortalamada start-up kurma ihtimalinin diğerlerinden yüzde 29 daha yüksek olduğunu, birden fazla girişim kurmalarının yüzde 27 daha olası olduğunu ve tek başlarına bir iş kurma ihtimalinin ise iki kattan daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra, bu kadınlar tarafından kurulan girişimlerin, parazit ile enfekte olmamış akranlarına kıyasla ortalamada daha başarılı olduğu görülüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş