Xendit Kurucu Ortaklarıyla Güneydoğu Asya’da Fintech’e Öncülük Etmek Üzerine…

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

Takvimler 2016’yı gösteriyordu ve kurucu ortaklarımız Juan Gonzalez ve Bo Chen ile birlikte Cakarta’da küçük bir ev ofisinde çalışıyorduk. Amacımız, vatandaşları arasında cep telefonunun banka hesapları ve kredi kartlarından daha yaygın olduğu ülkemiz Endonezya’dan başlayarak, Güneydoğu Asya’da yaşayan herkesin sorunsuz olarak dijital para transferi gerçekleştirebilmesini sağlayacak bir yöntem geliştirmekti. Amerikalı start-up’lardan etkilenerek Venmo’ya benzer ancak gizliliği daha ön plana çıkaran, insanların para transferi yapmalarına olanak sağlayacak bir ürün geliştirdik. Ardından, ister geleneksel pazarlarda satış yapsınlar ister Instagram’da, küçük ölçekli satıcılara yardımcı olacak, Shopify’ın küçük bir versiyonunu andıran, basit bir şirketten tüketiciye arayüzünü piyasaya sürdük.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş