Aşağı Yönlü Emisyonları Açıklayabilmek

Temmuz-Agustos 2024

Daha fazla içerik için

Karbon ayak izlerini azaltarak iklim değişikliğini ele almaya çalışan şirketler, operasyonel, ürün tasarımı ve satın alma kararlarının tedarik zincirlerinde üretilen emisyonları nasıl etkilediğini ölçme zorluğuyla karşı karşıyalar. Önceki makalemizde, çevresel sorumluluk sistemi adını verdiğimiz ve tam da bu amaca yönelik sağlam bir karbon muhasebesi yöntemi sunmuştuk. Bu sistemi uygulayarak şirketler, kendilerine ve tedarik zincirlerine ait emisyonların mali tablolar kadar doğru, zamanında, karşılaştırılabilir ve denetlenebilir çevresel (veya ç-) defterlerini üretebiliyorlar. Giderek artan sayıda şirket, ç-sorumluluk yaklaşımının kendileri, müşterileri ve diğer paydaşları için tedarik zincirlerindeki küresel emisyonların azaltılmasına yönelik gerçek ilerlemenin izlenmesinde önemli bir araç olduğunu görüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş