Yeni Şirketinizi Fonlamak için Müşterinin Parasını Kullanın

Temmuz-Ağustos 2013

Daha fazla içerik için

Gary Neill

Airbnb son 10 yılın en meşhur girişimlerinden biri ve şirketin doğuş öyküsü oldukça iyi bilinir. 2007 yılında iki tasarım öğrencisi, San Francisco’daki evlerini, birkaç ilave yatak koyarak konferans için bu şehre gelen ve yer bulamayan kişilere kiraladılar ve bin dolar kazandılar. Bir yıl sonra, Denver’da düzenlenen Demokrat Parti Ulusal Konvansiyonu’na gelen kişilere yer sağlayarak ulusal gazetelerin manşetlerine çıktılar. 2012 yılında Airbnb, 120 milyon dolar fon buldu ve 1 milyar dolardan...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş