Şilili Maden Kurtarma Ekibinden Liderlik Dersleri

Temmuz-Ağustos 2013

Daha fazla içerik için

2010 yılının 5 ağustos’unda 700 bin ton ağırlığındaki kaya kütlesi bir anda çöküp Şili’nin Atacama Çölü’nde yer alan San José bakır ve altın madeninin girişini kapattı. Girişe yakın olan madenciler kısa sürede dışarı çıktı ama madenin derinliklerinde çalışan 33 işçi dünyanın en sert kayalarından birinin altında sıkışıp kalmıştı. Maden kazaları yaygındır ama bu kaza pek çok açıdan benzersizdi: Madencilerin gömülü kaldığı derinlik, kayaların oynak dizilimi, madenlerin eskiliği ve kötü üne sahip...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş