Rekabet Yasakları Performansı Nasıl Düşürüyor?

Ocak-Şubat 2014

Daha fazla içerik için

Pek çok iş sözleşmesi için rekabet yasağı hükmü bir standart. Anketler Amerikalı halka açık şirketlerin yüzde 70’inde kıdemli yöneticilerin yanı sıra mühendislerin de neredeyse yarısının gelecekte kuracakları ya da girecekleri işlerdeki faaliyetleri kısıtlayan sözleşmelere imza attığını gösteriyor. Yaygın inanışa göre, bu sözleşmeler inovasyonun yön verdiği işler bakımından hayati önem taşıyor çünkü şirkete özel bilgi ve yeteneklerin rekabet ortamında zarar görmesini engelliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş