Rekabet Yaratıcılığı Teşvik mi Eder Yoksa Engeller mi?

Mayıs 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Yaratıcı bir iş çoğunlukla rekabetçi bir ortamda meydana gelir. Örneğin firmalar rakipleriyle yeni projeleri için, girişimcilerse girişim sermayesi fonu için yarışır. Böylesi bir rekabet ortamının bireysel yaratıcılığı nasıl etkilediği konusunda fikir ayrılıkları söz konusu. Kimi uzmanlar rekabetin inovasyon için gereken risk alma tutumunu canlandırdığını söylerken kimileriyse insanın içinden gelen motivasyonu bastırdığını veya insanları boğduğunu söylüyor. Yeni bir araştırmaya göre rekabet, en iyi performans gösteren çalışanların yaratıcılığını belirli bir seviyeye kadar yükseltiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İNOVASYON
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş