İşbirliği İle Komplo Arasındaki İnce Çizgi

1 Haziran 2013, Cumartesi

University of Michigan Law School’dan Vikramaditya S. Khanna’nın liderliğindeki bir ekibin çalışmasına göre; CEO dışında kalan dört tepe yöneticisi mevcut CEO tarafından atanmış şirketlerde yolsuzluk görülme ihtimali, bu dört yöneticinin hiçbirinin mevcut CEO tarafından atanmadığı şirketlere kıyasla yüzde 35 daha fazla (yakalanma ihtimali de yüzde 20 daha düşük). Araştırmacıların bulgularına göre yolsuzlukların yapılması ve gizlenmesi için takım çalışması gerekiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş