Emeklilik Planlama Krizi

Temmuz-Ağustos 2014

Daha fazla içerik için

Mark Hooper

Amerikan iş dünyası, 2000 yılındaki dot-com balonunun ardından gelen bir aydınlanmayla emekliliğe önem vermeye başlamıştı. Faiz oranları ve hisse fiyatları dibi gördü; bu da emeklilik taahhütleri artarken, onları karşılamak için elde tutulması gereken varlıkların değerinin azalması demekti. Çelik ve havayolları gibi zayıf sektörlerdeki birkaç büyük şirketin iflas açıklamasının en büyük nedeni, maaş esaslı emeklilik planı altındaki yükümlülüklerini yerine getirememesiydi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş