"Büyüme Anlayışı" Şirketlere Nasıl Kâr Getirebilir?

Kasım 2014

Daha fazla içerik için

Istock Photo , Liam Brazier

Carol Dweck 1970’lerin başında yeni mezun bir öğrenciyken çocukların başarısızlıkla nasıl başa çıktığını araştırmaya girişti ve kısa süre içinde, “başa çıkmanın” yanlış kelime olduğunu gördü. Ona göre: “Bazıları başa çıkmakla kalmayıp tadını çıkarıyor. Kimi insanlar için başarısızlık dünyanın sonu ama diğerleri için heyecan verici ve yepyeni bir fırsat.” Şu anda Stanford’da psikoloji profesörü olan Dweck, onlarca yılını bu karşıtlığı incelemekle geçirdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş