Büyük Veri: Yönetim Devrimi

Ekim 2012

Daha fazla içerik için

Hem W.Edwards Deming hem de Peter Drucker’a ithaf edilen bu özdeyişten çıkarılacak çok ders var. Üstelik, bu söz son zamanlardaki dijital veri patlamasının neden bu kadar önemli olduğunu da açıklıyor. Basitçe söylersek, büyük veri sayesinde yöneticiler ölçüm yapabilir ve böylece işleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak karar almayı, dolayısıyla performansı geliştirebilir. Perakendeciliği ele alalım. Kitapçılar kitabevlerinde hangi kitapların satıp satmadığını takip edebilirdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş