Ahlaki Zemin Öğleden Sonraları Kayganlaşıyor

Mayıs 2014

Daha fazla içerik için

Araştırma: Harvard’lı Maryam Kouchaki ve University of Utah’dan çalışma arkadaşı Isaac H. Smith, görüntüde “karar vermeye yönelik” bir deneye katılımcı aldı. Deney gerçekte dürüst olmayan davranışları inceliyordu. Denekler yalan söylerse daha fazla para kazanabilirlerdi. Araştırmacılar kişilerin dürüstlük eğiliminin öğleden sonraları, sabaha oranla çok daha düşük olduğunu gördü. Araştırmacılar bu sonucu, gün ilerledikçe insanların deneyimlediği, onları bilişsel açıdan zayıf düşüren...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş